D. Sirvydis ir G. Orelikas kūrė intrigą prieš be E. Sumnerio likusį „Žalgirį“

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko dar vienas Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalininkų susidūrimas.

Kauno „Žalgiris“ (21-2) išvykoje 83:77 (22:16, 28:24, 18:18, 15:19) laimėjo prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (13-10).

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo septyniais taškais paeiliui, panevėžiečiai atsikirto spurtu 14:0. Čia pirmojo ketvirčio svyravimai nesibaigė – svečiai kėlinį uždarė atkarpa 15:2 ir susigrąžino iniciatyvą (22:16).

Dar iki ilgosios pertraukos 15 taškų sumetęs Gediminas Orelikas prasižengė puolime, su šiuo epizodu nesutikęs Nenadas Čanakas gavo techninę nuobaudą. „Žalgiris“ atsiplėšė dviženkliu skirtumu, nors ir praleido Deivido Sirvydžio tritaškį „į rūbinę“ – 50:40.

Iškart po ilgosios pertraukos Edmondas Sumneris gavo nesportinę pražangą, ketvirtajame kėlinyje gavo ir techninę nuobaudą, tad buvo priverstas keliauti į rūbinę. D. Sirvydis dėjimu ir tolimu metimu dar kartą kurstė intrigą – 75:81. Keenanas Evansas vieną po kito blokavo G. Oreliko ir Pauliaus Valinsko metimus ir šeimininkams išsigelbėti nepavyko.

Po trečiojo kėlinio prizą uždirbo vienas iš „7bet-Lietkabelio“ gerbėjų, konkurse pataikęs metimą iš aikštės vidurio.

„Žalgiris“ šį sezoną panevėžiečiams išliko neįveikiamas, pirmuosius du susitikimus „Betsafe-LKL“ laimėjęs 69:63 ir 80:68, o Citadele KMT finale triumfavęs 86:70.

Kauno klubas pergale išlaikė pirmąją vietą lygoje, pralaimėjęs „7bet-Lietkabelis“ dalinasi ketvirtąją su Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (13-10).

Abi komandos artimiausius savo „Betsafe-LKL“ mačus sužais prieš Vilniaus „Rytą“ (19-4). „7bet-Lietkabelis“ sostinėje lankysis balandžio 7-ąją, „Žalgiris“ vilniečius savo arenoje priims balandžio 14-ąją.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 23 (13/15 baud. met., 9 išpr. praž.), Gediminas Orelikas 20 (7 atk. kam., 4 klaidos, 6/7 dvitaškių), Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam., 1/4 tritaškių) ir Diante Baldwinas (3 klaidos) po 9, Paulius Valinskas (5 klaidos, 0/5 tritaškių, -4 naud. bal.) ir Nikola Popovičius po 6.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 14 (3/5 tritaškių), Keenanas Evansas 13 (3/6 tritaškių), Dovydas Giedraitis 11 (3/5 tritaškių), Laurynas Birutis (4 atk. kam., 3 per. kam.) ir Edgaras Ulanovas (4 rez. perd.) po 8, Kevarriusas Hayesas 7 (6 atk. kam.), Edmondas Sumneris (5 klaidos, 1/4 tritaškių, -2 naud. bal.), Arnas Butkevičius (7 atk. kam.) ir Brady Manekas po 6.