Seimas linkęs įpareigoti transporto sektorių mažinti naftos degalų vartojimą

Siekdamas pažaboti benzino, dyzelino, suskystintų naftos dujų vartojimo augimą, Seimas ketina nustatyti šių degalų mažinimo tikslus – nuo kitų metų ketinama apriboti šio kuro pylimą į kelių transporto priemones, ypač į vie­šąsias.

Planuojama, kad iki 2030 metų naftos degalų turėtų sumažėti maždaug 39 proc. lyginant su 2021 metų suvartotais kiekiais. Vyriausybė būtų įpareigota parengti priemonių planą tokiam tikslui pasiekti.

Seimas nusiteikęs priimti tai numatančias Alternatyviųjų degalų įstatymo pataisas, kurioms šią savaitę pritarė po svarstymo ir liko paskutinis balsavimas.

„Tai reiškia, kad iš penkių darbo dienų į darbą savo automobiliu, varomu benzinu ar dyzeliu, galėsite vykdyti tris dienas. Likusioms dviem reikės surasti alternatyvas, ir tai galios visai Lietuvai ir turėsime čia pasistengti“, – Seimo posėdyje teigė Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis.

„Taip siunčiamas signalas verslui, kad valstybė į naftos degalų vartojimo mažinimą žiūri atsakingai“, – pareiškė Energetikos ir darnios plėtros komisijos narys liberalas Romualdas Vaitkus.

Pasak jo, toks tikslas ska­ti­ntų ir drą­si­ntų ver­slą in­ves­tuo­ti į šių de­ga­lų var­to­ji­mo ma­ži­nimą labiau siekiant trans­por­to sek­to­riaus de­kar­bo­ni­za­ci­jos.

Jis tikisi, kad prie tikslo siekimo labiausiai prisidės viešasis transportas, jeigu į jį iš in­di­vi­du­a­lių au­to­mo­bi­lių persės daugiau žmonių.

Taip siunčiamas signalas verslui, kad valstybė į naftos degalų vartojimo mažinimą žiūri atsakingai.

R. Vaitkus pateikė Tauragės miesto pavyzdį, kai 46 proc. padaugėjo viešuoju transportu važiuojančių žmonių padarius patogias autobusų stoteles, sutvarkius infrastruktūrą, pagausėjus elektrobusų, patogiau išdėsčius važiavimo grafikus.

„Būtent tuo keliu turėtų žengti ir kitos savivaldybės. Taip pat noriu pasakyti, kad, pavyzdžiui, mažame Tauragės regiono mieste šiuo metu yra 26 automobilių įkrovimo stotelės su dvigubomis prieigomis. 2030 metais yra planuojama 101 įkrovimo stotelė“, – posėdyje kalbėjo Aplinkos apsaugos komiteto narys.

R. Vaitkus sako, kad tokio kuro bus suvartojama mažiau, jeigu augs pervežimai geležinkeliu, vidaus vandenų transportu, didės biometano naudojimas sunkiajame transporte. Parlamentaras sako, kad prie tikslo prisidėtų ir dviračių infrastruktūros gerinimas, mažesnio litražo, mažiau degalų vartojančių automobilių įsigijimo skatinimas.

„Galų gale geresnis miestų planavimas, leidžiantis sumažinti kelionių skaičių bendrai“, – pridūrė jis.

Valstybinės duomenų agentūros duomenimis, benzino, dyzelino, suskystintų naftos dujų suvartojimas iki 2021 metų augo – iki 45 proc. lyginant su 2005 metų kiekiais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jau dabar

Jau dabar portretas
Visos kompanijos galėtų sustabdyti visus krovinius, logistiką, parodyti kaip būna tuščios parduoruvės, be maisto produktų. Nepagailėti savo sąskaita pamokyti kokias pora savaičių, gal net daugiau visą debilų šaiką. O aplamai verslas turėtų matyti, kai ateina valdininkas, Seimo narys prekintis atpažinti juos ir neparduoti prekių sugalvojant kaip jie kokią nors kvailą priežastį, kaip produktai netinkami ar neveikia kasos aparatai.

… portretas
Va būtent!! Tegul seimo narei sumažina kuro vartojimą savo čekiukus pridavinedami!!! Nes pilasi kurą tonomis!!!!

Tegul seimas eina nx

Tegul seimas eina nx portretas
Jūs gal tanklaivį elektrinį norit isigyti? Elektramobilis su priekaba nuvažiuoja 65% deklaruojamo atstumo. Tai el vilkikas su 35t kroviniu galės priparkuot priekaba logistikos aikštelėje :D
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių