Į brangiausiai Vilniuje parduodamą butą taikosi ir sukčiai

  • Teksto dydis:

Šeimininkui jis patarė raktų pirkėjui neduoti, kol nebus sumokėta sutarta suma. Vėliau E.Zalieckas išsiaiškino, kad pirkėjas buvo anksčiau teistas už finansines machinacijas ir siekė gauti raktus nuo buto, kad jame tiesiog nemokamai mėnesį pagyventų, kol savininkai išsiaiškins, jog iš tiesų jis tokiam NT įsigyti neturi pinigų. Kai suktas pirkėjas savo tikslo nepasiekė - raktų negavo, jis dingo kaip į vandenį, tad preliminari sutartis buvo nutraukta, o butas toliau siūlomas kitiems potencialiems pirkėjams.

Pasak E.Zaliecko, noras anksčiau laiko iš šeimininkų gauti raktus yra vienas iš dažniausių požymių, kad NT pirkimu susidomėjęs žmogus gali siekti nelegaliai pasipelnyti. Todėl visiems NT parduodantiems žmonėms patariama raktų bei nuosavybės teisių pirkėjams neperleisti, kol neįvyks galutinis atsiskaitymas.

„Yra buvę atvejų, kad pirkėjas pažada dalį sumos sumokėti, pavyzdžiui, po poros mėnesių, o pardavėjas, gavęs didžiąją pinigų dalį ir patikėjęs, kad viskas bus gerai, perrašo turtą. Tuomet pirkėjas gali ir nebesumokėti likusios sumos. Dar keblesnė situacija, kai iki galo nesusitarus naujame būste yra deklaruojama nepilnamečių vaikų gyvenamoji vieta - tokiais atvejais iškrapštyti nesusimokėjusį pirkėją labai sudėtinga“, - paaiškino E.Zalieckas.

Pasak E.Zaliecko, sukčiauti būna linkę ir NT pardavėjai. Jie potencialiam pirkėjui gali pateikti pasirašyti tokią preliminarią sutartį, kurioje nebus įsipareigojimo parduoti buto arba grės baudos už kokius nors pažeidimus. Neatidžiai sutartį paskaitęs pirkėjas tokiu atveju gali likti ant ledo - sumokėtas avansas negarantuos jam, kad tikrai gaus raktus nuo norimo būsto. Mažesnes sumas iš lengvatikių dažniausiai vilioja nuomojamų butų savininkais apsimetę žmonės. Jie paskelbia, kad skubiai ir be tarpininkų ieško nuomininkų, nori mažesnės nei rinka kainos ir susidomėjusių žmonių prašo iškart sumokėti avansą. Po to jie nebeatsiliepia telefonu, nebeatrašo į laiškus, kol paaiškėja, kad tikrieji būsto savininkai apie naujus nuomininkus nieko nežino.

E.Zalieckas taip pat perspėjo, kad reikia saugotis ir nesąžiningų NT brokerių, kurie apsimeta suradę būsto pardavėjui pirkėją, tačiau mainais už kontaktus kviečia pasirašyti tarpininkavimo sutartį ir sumokėti kelių šimtų eurų administracinį mokestį. Gavę pinigus tokie brokeriai dingsta. Todėl E.Zalieckas rekomenduoja visuomet patikrinti, ar savo paslaugas siūlantis brokeris turi Lietuvos nekilnojamo turto agentūrų asociacijos išduodamą pažymėjimą, kuris prilyginamas oficialiai brokerio darbo licencijai.

Kad išvengtų nesusipratimų, E.Zalieckas tiek NT pardavėjams, tiek pirkėjams pataria visuomet atidžiai perskaityti, kokias sutartis jie pasirašo, pasitikrinti, ar būstas nėra areštuotas, be skolų, taip pat internete paieškoti informacijos ir apie konkrečius žmones - gali paaiškėti, kad apie juos jau sklando neigiami atsiliepimai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nusivyles zmogus

nusivyles zmogus portretas
Mane taip pat apgavo del pardavimo firma S. IMPERIJA, UAB esanti Kaune. Palikau uzstata, pasirasant sutarti del pirkimo buvo irasyta tik naudinga jiems informacija, jei persigalvos pirkejas - pinigai negrazinami, o jeigu pardavejas (arba S. Imperija) tada tik grazinamas avanas, o ne dvigubai kaip pageidavau, kad itrauktu. Atsisake tai padaryti motyvuodami, kad taip nebuna jog atsisakytu pardavejai. Ta pacia diena as jau nuvykau apziureti, kokie darbai manes laukia mano neklinojamame turte ir randu toliau vaikstancius pirkejus. Po dienos paskambino si imone ir pranese jog neparduos, nes neva persigalvojo pirkejas. Kadangi turejau sutarti ir ten buvo pirkejo pavarde ir kt, supratau, jog as asmeniskai pazystu si pirkeja ir nuvykus pas ji paaiskejo, jog S. Imperija ir toliau siule ta nekilnojama turta parduoti kol jau brangesne kaina (nors jau turejo pirkeja - mane). Ir atsiradus kas duos tukstanciu euru daugiau nutare parduoti kitam. Va kokie "saziningi" buna brokeriai ir kokios sutartys.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių