Praėjus daugiau nei metams, teisėsauga tęsia ikiteisminį tyrimą dėl galimai nutekintų duomenų per NATO viršūnių susitikimą Vilniuje, įtariamųjų jame kol kas nėra.
Vašingtone viršūnių deklaracijoje lyderiai nubrėžė, kad Kinija „tapo lemiama Rusijos karo prieš Ukrainą įgalintoja–pagalbininke“. Kinija tūžta ir įspėja neprovokuoti, esą NATO vadovaujasi pasenusiu Šaltojo karo mentalitetu ir tik ieško kaltųjų svetur.
Prie šalies vadovų delegacijos, kuri liepos 9–10 d. Vašingtone dalyvavo NATO viršūnių susitikime, buvo pakviesti prisijungti ir Lietuvos pramonės atstovai. Jūriniam inžineriniam sektoriui renginiuose atstovavo Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.
NATO vadovai ketvirtadienį – paskutinę iš trijų Vašingtone vykstančio viršūnių susitikimo dieną – surengs derybas su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir su Azijos partneriais aptars Kinijos keliamus iššūkius.
Nepaisant besitęsiančių diskusijų dėl Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Joe Bideno tinkamumo siekti antrosios kadencijos, Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda sako, kad šio politiko lyderystė yra reikalinga.
Trečiadienį prieš prasidedant pagrindinei NATO viršūnių susitikimo Vašingtone daliai, Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda žurnalistams sakė, kad sprendimą dėl Ukrainos narystės NATO gali priimti tik NATO narės ir Ukrainos žmonės, kurių nuomonė šiuo klausimu yra aiški.
Naujasis Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Keiras Starmeris, Vašingtone susitikęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, trečiadienį pažadėjo toliau teikti Kyjivui tvirtą paramą.
Baltarusijoje vykstant bendroms šios valstybės ir Kinijos pratyboms, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad svarbu matyti Rusijos pastangas įtraukti kitas valstybes į karą Ukrainoje.
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas paskelbė apie didelį oro gynybos priemonių paketą Ukrainai, NATO aukščiausiojo lygio susitikimo Vašingtone pradžią aptemdžius abejonėms dėl jo politinio išlikimo.