Kamerų sostinės gatvėse netrūksta, tik Vilniaus tiltai – nestebima zona. Vilniečiai sako, kad kameros ant tiltų užtikrintų jų saugumą, padėtų greičiau surasti dingusius asmenis ir galėtų veikti kaip savižudybių prevencija.
Klaipėdoje siautėja agresyvūs vaikai ir paaugliai – gadina svetimus automobilius ir į juos mėto daiktus, įžeidinėja praeivius, paišo pastatų sienas, keikiasi ir smurtauja. Įbauginti praeiviai nežino, ką tokiose situacijose daryti – šauktis pagalbos, o gal tiesiog tylėti?
Socialiniame tinkle „TikTok“ tarp paauglių plinta nauja tendencija – užsidėję pūkuotą uodegą, gyvūno veidą imituojančią kaukę vaikai laksto keturiomis. Kai kuriems tai tik pramoga, tačiau daliai jaunuolių tai jau tampa kasdienybe. Tendencija ypač paplitusi Jungtinėje Karalystėje, tačiau tokių apraiškų pastebima ir Lietuvoje. Ar tėvams derėtų susirūpinti?
Savaitgalį Žvejų rūmų pievelėje moliūgus niokojusius paauglius sučiupo policija. Juos pačiame įvykio įkarštyje atsitiktinai pastebėjo šių rūmų sargas, kuris nedelsdamas iškvietė pareigūnus. Kadangi šie buvo netoliese, į įvykio vietą atskubėjo netrukus.
Tomas Kurapkaitis sostinės paaugliams geriau žinomas Taško pravarde. Būtent taip jį šaukia gatvėje sutikti vaikai ir paaugliai. T. Kurapkaitis yra socialinis darbuotojas, bet išsiskiria tuo, kad dirba gatvėje, ten, kur ir buriuojasi bėdų turintys paaugliai.
Vilniaus policija dėl apleisto Vilniaus Sporto rūmų pastato niokojimo buvo sulaikiusi 17 įvairaus amžiaus paauglių, didžioji dalis yra mažamečiai, tai yra jiems nėra 14 metų.
Patyčios yra vis dar skaudi tema Lietuvos mokyklose. Atpažinti, kad vaikas patiria žeminantį elgesį, nėra lengva, nes paprastai apie tai nutylima. Pakitęs elgesys, prasta nuotaika, bandymai išvengti mokyklos, greitas susierzinimas išduoda tai, kad vaikas galbūt patiria patyčias.