Pagėgių pasienio rinktinės Viešvilės užkardai suteikus Kazimiero Skučo vardą, prisiminti netoliaregiški tarpukario Lietuvos Vyriausybės sprendimai 1940 m. birželio 15-ąją.
Istorinėje Prezidentūroje pažymėtas 150-asis Antano Smetonos gimtadienis – prezidento artimųjų palikuonys pasakojo apie šios pavardės krūvį tarpukariu ir sovietmečiu.
Pirmasis ir vienintelis tarpukario Lietuvos karinis laivas „Prezidentas Smetona“ rastas ir apžiūrėtas. Šįkart ekspedicija vyko ieškoti išskirtinės istorinės asmenybės – šio laivo vado Antano Kaškelio palaidojimo vietos.
Lietuvoje registruotų automobilių parkas netrukus perkops du milijonus. Palyginimui, Latvijoje ir Estijoje jų – dvigubai mažiau. Įdomu, jog smetoninėje Lietuvoje padėtis buvo priešinga – smarkiai atsilikinėjome nuo kaimynų. Koks transportas važinėjo mūsų keliais tarpukariu ir kiek kainavo jo išlaikymas?
Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos karinės operacijos vado Jono Budrio atsiminimai apie svarbiausius Lietuvai tarpukario įvykius yra unikalus šaltinis. Jie įdomūs ne tik profesionaliems istorikams, bet ir visiems, besidomintiems mūsų valstybės nesena praeitimi.
Keičiasi kauniečių požiūris į tarpukario architektūrą. Paveldo objektais tapusių pastatų gyventojai ima didžiuotis savo būstu, atsakingai jį tvarkyti. Be to, atsiranda vis daugiau ieškančiųjų ne tiesiog gyvenamojo ploto, bet būsto, išsiskiriančio savo dvasia.
Nacionalinėje dailės galerijoje ketvirtadienį atidaroma 700-ajam Vilniaus miesto gimtadieniui skirta tarptautinė paroda „Vilnius, Wilno, Vilne 1918–1948. Vienas miestas – daug pasakojimų“.
Istorikės Ingridos Jakubavičienės knygoje „DVIESE. Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė. Modernybės vėjai ir lietuvių inteligentija“ naujai pažvelgta į garsių seserų gyvenimus.