Lietuvos ledo ritulininkai nusileido olandams

Antrą pralaimėjimą iš eilės šešių komandų pasaulio ledo ritulio čempionato pirmojo (I) diviziono B grupės turnyre Ukrainoje patyrė Lietuvos vyrų rinktinė, pirmadienį 3:5 (1:2, 1:2, 1:1) turėjusi pripažinti antrą pergalę iškovojusių bei lyderių grupėje esančių Olandijos (6 taškai) ledo ritulininkų pranašumą.

Pirmuosius įvarčius lietuviams šiose pirmenybėse pelnė Rolandas Aliukonis (17:33), Darius Pliskauskas (29:50) ir Šarūnas Kuliešius (54:08).

Olandų gretose įvarčiais prie pergalės prisidėjo Ivy'is van den Heuvelis (14:04), Daxas van den Veldenas (11:41), Mitchas Bruijstenas (24:19), Larsas van Slounas (32:36) bei Diederickas Hagemeijeras (59:21).

„Mes ruošėmės kietoms rungtynėms. Žinojome, jog varžovai žais Šiaurės Amerikos stiliumi. Mums ir vėl sukliudė nereikalingos baudos minutės. Trečiajame kėlinyje turėjome persvarą, tačiau išlyginti rezultato nepavyko. Žaidėme trimis penketais ir tai pasitvirtino - padarėme mažiau klaidų gynyboje. Beje, mano nuomone, vieną įvartį teisėjai iš mūsų pavogė: buvo pargriautas mūsų vartininkas, o teisėjai to neužfiksavo“,- po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Berndas Haake.

Geriausiu Lietuvos komandoje, kuri po dviejų turų yra ketvirta, šiame mače pripažintas puolėjas Darius Pliskauskas.

Lietuvos ir Olandijos mačą arenoje stebėjo ir Donecke rungtyniaujantis krepšininkas Darius Songaila su drauge.

Antradienis čempionate - poilsio diena. Trečiadienio vakarą Lietuvos rinktinės varžove bus lyderė Ukrainos (6 tšk.) komanda, kuri antrajame ture pirmadienį 8:1 (2:1, 2:0, 4:0) sutriuškino Estijos ledo ritulininkus.

Pirmadienį taip pat antrąją pergalę iškovojo Lenkijos komanda, 6:1 (0:1, 3:0, 3:0) nugalėjusi Rumunijos ekipą.

I diviziono čempionato B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ukraina     2 2 0 0 0 16:2  6
2. Lenkija     2 2 0 0 0 11:1  6
3. Olandija    2 2 0 0 0 10:7  6
4. Lietuva     2 0 0 0 2  3:10 0
5. Estija      2 0 0 0 2  5:13 0
6. Rumunija    2 0 0 0 2  2:14 0