Galingai startavę 20-mečiai nepaliko šansų islandams

Lietuvos 20-mečių vaikinų krepšinio rinktinė (1-0) su trenksmu startavo Gdynėje (Lenkija) prasidėjusiame Europos čempionate.

Laimono Eglinsko auklėtiniai pirmajame D grupės mače 93:63 (24:12, 28:9, 18:16, 23:26) sutriuškino Islandijos (0-1) krepšininkus ir iškart atsidarė savo pergalių sąskaitą.

Jau sekmadienį 19.00 val. lietuviai stos į kovą su Slovėnijos rinktine (1-0). Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Turnyro atidarymo mače lietuvių pranašumas ėmė ryškėti jau pirmosiomis minutėmis. Po pirmojo kėlinio mūsiškiai jau pirmavo dvigubai – 24:12. Antrojo ketvirčio metu persvara augo dar sparčiau – prieš pat pirmosios dalies pabaigą komandas jau skyrė 30 taškų – 50:20.

Po pertraukos Lietuvos dominavimas toliau nekėlė klausimų, tačiau islandams pavyko pramušti krepšį keliais taikliais metimais ir trečiąjį kėlinį lietuviai laimėjo ne tokiu dideliu atotrūkiu – 18:16 (70:37). Galiausiai per paskutiniąsias dešimt minučių persvara dar kiek sumenko, tačiau finalinė sirena vis tiek skelbė abejonių nekeliančią lietuvių pergalę.

Ant parketo sau lygių neturėjo Lietuvos priekinės linijos krepšininkai, visi surinkę dvigubus dublius. Paulius Murauskas vos per 19 minučių tobulai atakuodamas pelnė 19 taškų (5/5 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 12 kamuolių ir sukaupė 33 naudingumo balus. Motiejus Krivas prie 17 taškų pridėjo 10 atkovotų kamuolių ir surinko 22 naudingumo balus, o Matas Vokietaitis užfiksavo 12 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 18 naudingumo balų pasirodymą.

Lietuva: Paulius Murauskas 19, Motiejus Krivas 17, Rokas Jocys 14, Matas Vokietaitis 12, Kajus Kublickas 7, Gediminas Alisas ir Laurynas Klimas po 6.

Islandija: Tomas Thrastarsonas 11, Frithrikas Curtisas 10, Agustas Kjartanssonas 8, Elias Palssonas 7, Hallgrimuras Thrastarsonas 6.