LSKL: KTU pergalių skaičiumi pavijo ilgai karaliavusius klaipėdiečius

Iki Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) reguliariojo čempionato pabaigos likus vos 4 turams aštrėja kova dėl lyderių pozicijų – ilgą laiką pirmoje pozicijoje karaliavusius Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkus pergalių skaičiumi (po 10) pavijo Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai.

Pastarieji šįkart savo aikštėje po dramatiškos rungtynių pabaigos rezultatu 81:78 (11:24, 24:15, 26:22, 20:17) įveikė tuos pačius klaipėdiečius.

Osvaldo Kurausko treniruojami pajūrio atstovai pirmajame kėlinyje akivaizdžiai pirmavo – 22:6 bei du kėlinius valdė situaciją – 24:13, 30:19, 37:27. Tik prieš pat didžiąją pertrauką klaipėdiečių pranašumas sumenko iki 4 taškų – 35:39.

Antroje rungtynių pusėje jau vyko apylygė kova. Taigi, viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Pergalingą tritaškį, likus 0,03 sek., po rezultatyvaus Martyno Zigmantavičiaus tritaškio pataikė Julius Kigas.

KTU komandai daugiausiai taškų pelnė Gintautas Kybartas – 21 (8/12 dvit., 1/1 trit., 2/3 baudos, 10 atk. kam., 4 rez. perd., 32 naud. balai), Mikita Balaganas pridėjo 13 taškų, Deividas Pogužinskas – 12, Julius Kigas – 11, Martynas Zigmantavičius – 8 (11 rez. perd.).

Klaipėdos gretose išsiskyrė Laurynas Beliauskas, pelnęs 19 taškų, Evaldas Šaulys ir Arūnas Mikalauskas prisėjo po 18, Aidas Einikis – 12 tšk.

KTU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 34:27, tačiau gerokai dažniau klydo – 23 ir 13 klaidų.

„Pagrindinės pergalės priežastys – didžiulis noras, disciplina ir kova iki paskutinės sekundės. Nenuleidome rankų, kai atsilikome 16 taškų skirtumu, o kantriai dirbome. Tai davė vaisių. Džiugu. Noriu padėkoti vyrams už atsidavimą ir puikų darbą ir už tai, kad pabudo po pirmajame kėlinyje patirto šalto dušo“, - neslėpdamas geros nuotaikos kalbėjo KTU treneris Vytautas Pliauga.

Pasak KU trenerio Osvaldo Kurausko, jo treniruojami žaidėjai per anksti patikėjo pergale.

„Galingai pradėjome rungtynes ir kai kurie žaidėjai pamanė, kad tai bus lengvas pasivaikščiojimas. Tai mums pamoka, kad susikaupus žaisti reikia visas 40 minučių. KTU atrado jėgų atsitiesti, namuose, palaikomi savų sirgalių ėmė taikliai atakuoti krepšį, lemiamomis akimirkomis pataikė svarbius metimus ir mes pralaimėjome. Reikia padaryti išvadas ir tokių klaidų ateityje nebekartoti“, - teigė KU ekipos treneris.

Jo ekipa su 10 pergalių ir 3 pralaimėjimais pakilo į pirmąją LSKL turnyro lentelės vietą, tačiau KU (10 pergalių ir 2 pralaimėjimai) yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Jei po reguliariojo čempionato KU ir KTU surinktų vienodai taškų, laipteliu aukščiau būtų klaipėdiečiai, kadangi jie pirmąsias tarpusavio rungtynės uostamiestyje laimėjo didesniu taškų skirtumu – 100:84.