Vyriausybė trečiadienį apsisprendė laikinai taikyti nulinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą centralizuotam šildymui. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Seimo bus prašoma PVM įstatymo pataisą svarstyti skubos tvarka.
Rekordiškai išaugus sąskaitoms už šildymą, po poros mėnesių prabudo valdžia. Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad jei matys, jog reikia, imsis papildomų priemonių. O finansų ministrė Gintarė Skaistė kalbėjo kiek aiškiau – svarsto šildymui taikyti PVM lengvatą, praneša LNK.
Prabanga tviskantys viešbučiai kartais slepia skylėtą piniginę. Viešbučius valdantys verslininkai sako, kad situacija šiuo metu ne prasta, o katastrofiška. Dėl ypač išaugusių šildymo ir elektros kainų, svetingumo sektorius turi prisukti radiatorių šildymą, taupyti elektrą, mat susimokėti penkis kartus didesnes sąskaitas tampa nebeįmanoma. Valdžia atkerta, kad ilgai laukę, palauks dar. Spalį žadėta parama įstrigo biurokratijos mašinoje, praneša LNK.
Vilniaus valdžia neigia buvusio mero Artūro Zuoko pasvarstymus, kad sostinės gyventojai gali likti be šildymo. Tačiau neslepia – mokesčių kaina toliau augs, praneša „Labas vakaras, Lietuva“.
Pirmiausia išaugusias sąskaitas už šildymą pamatė tie gyventojai, kurie pranešimus gauna internetu. Popierinės sąskaitos pasieks iki savaitės pabaigos. Na, o kas sąskaitas jau gavo, neapsidžiaugė, praneša LNK.
Artėjant lapkričio viduriui, į gyventojų pašto dėžutes jau pradeda keliauti šių metų pirmosios šildymo sąskaitos. Vieni jau pastebėjo, kad mokėti teks gerokai daugiau, o kiti gyventojai ramesni – sako nesitikintys išleisti daug pinigų, praneša LNK.
Kad ir kuo bešildytume savo namus – dujomis, elektra, kietuoju kuru ar pirktume šilumą iš centralizuotų tinklų, visur sausio sąskaitų sumos bus gerokai didesnės nei gruodžio mėnesį. Ir ne tik todėl, kad šiemetinis sausis buvo gerokai šaltesnis už gruodį, kai uostamiestyje fiksuota vidutinė +1,7°C temperatūra. Dar viena už komunalines paslaugas didėjančių sąskaitų priežastis – energijos ir kuro kainos Lietuvoje vis kopia aukštyn.
Sausio mėnesį Vilniaus miesto gyventojams centralizuotai tiekiamos šilumos kaina bus net 13 proc. mažesnė, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2020 metų pradžioje, kuomet kilovatvalandės kaina siekė 4,74 ct, informuoja Vilniaus savivaldybė.